środa, 27 maja 2015

Szroniaki - lodowa rasa wprost z Age of Wonders.

Pierwsze podania

Po raz pierwszy rasa szroniaków pojawiła się w grze Age of Wonders. Szroniaki zaprezentowani zostali jako humanoidalne istoty z zimnych krańców północy. Mimo iż nie odgrywali oni znaczącej roli w kampanii do pierwszej edycji gry, zyskali oni sympatię fanów i twórców, oraz pojawili się w kolejnych odsłonach gry, a ich historia została nam bliżej opisana. Powstanie ludu szroniaków jest owiane tajemnicą i domysłami. Ponoć pochodzą od rasy stworzeń które chciały osiedlić się na północnych ziemiach skutych lodem. Rasa ze względu na bardzo duże możliwości adaptacyjne, przystosowała się do surowego klimatu tam panującego. Ze względu na łączenie się z rdzennymi dla północnych rejonów wiedźmami mrozu, zyskały odporność na zimno, a niektóre nawet zdolności magiczne. Szroniaki podporządkowały sobie także większość stworzeń żyjących na zamarzniętych ziemiach min. wilki, mamuty, lodosmoki i yeti. Lodowa rasa prowadzi raczej neutralną politykę, choć nielubi stworzeń żyjących w bardziej łagodnych klimatach. Główną przedstawicielką i przywódczynią rasy jest Artica, wiedźma lubiąca samotność i igranie ze swoimi wrogami.

Wygląd

Szroniaki są podobne do goblinów, lecz posiadają o wiele bladszą cerę i charakterystyczne duże, lśniące i głęboko niebieskie oczy. Ubierają się zwykle w białe futra, dzięki czemu łatwiej jest im się ukryć w śniegu.

Rasa pokrewna

Wiedźmy mrozu - rasa tajemniczych istot żyjących w krainach wiecznego lodu. Nie wiadomo skąd pochodzą i z kim są najbliżej spokrewnione, choć przypuszcza się iż mogą pochodzić od nimf. Nie potrafią jednak skutecznie uwodzić płci przeciwnej, w zamian oponowały do perfekcji posługiwanie się magią zimna. W ich społeczeństwie rządzą kobiety, a mężczyźni traktowani są z pogardą. Rasa mroźnych wiedźm została wchłonięta przez Szroniaki. Czczą oni mroźne wiedźmy, a z pośród nich wybierana jest Królowa lodu, przywódczyni Szroniaków.

W środkach masowego przekazu

Poza cyklem gry Age of Wonders rasa Szroniaków nie pojawiła się w innych masowych środkach przekazu.

Bibliografia:
- http://pc.enklawanetwork.pl/news/8232-age-of-wonders-iii-powrot-szroniakow/
- http://age-of-wonders-3.wikia.com/wiki/Frostlings  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz